Bize Yazın

info@atesayosgb.com.tr

Bize Ulaşın

0 212 438 07 22

Hakkımızda

  • KURUMSAL
  • Hakkımızda

HAKKIMIZDA

 
İş Sağlığı, tüm mesleklerde çalışanların sağlıklarını sosyal, psikolojik ve fiziksel olarak en üst seviyede tutmak, çalışma şartlarını ve üretim araçlarını sağlığa uygun hale getirmek, çalışanları zararlı etkilerden koruyarak işin ve işçinin birbirine uyumunu sağlamak üzere kurulmuş bir tıp dalıdır. 
İş Güvenliği ise işçilerin iş kazalarına uğramalarını önlemek amacı ile güvenli çalışma ortamını oluşturmak için alınması gereken tedbirler dizisine denir. 
 
İş sağlığı ve iş güvenliği, son yıllarda kulağımızın aşina olduğu, birçok talihsiz olayda karşımıza çıkan ve artık hayatımızın her alanında farkındalık yaratan iki terimdir. Bu terimlerin tanımını ILO, SGK, ÇSGB gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlar farklı kelimelerle yapmıştır. Bizim için iş sağlığı ve güvenliği ise, bütün çalışanların ruhsal ve fiziksel açıdan “sağ-salim” evlerine dönebilmeleridir. 
 
Bu amaçla 2013 yılında kurulan Ateşay İSG, Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün oluşması adına bine yakın kuruluşa “Risk Analizi ve Acil Eylem Durum Planı” hizmetleri vermiş, on binlerce çalışana “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi vermiş ve görevini başarıyla yerine getirerek 2014 yılında yerini Ateşay OSGB’ ye bırakmıştır. 
Ateşay Osgb 2017 yılında çalışmalarına daha profesyonel bir bakış açısı ile devam etmektedir.
 
Ateşay OSGB, 2014 yılı başlarında devraldığı bu görevi daha ileriye taşıyarak 50 den fazla firmaya sürekli hizmet vermekte, iş sağlığı ve iş güvenliği sorumluluğunu üstlenmektedir. Bu sayılar, müşteri memnuniyetine bağlı olarak her geçen gün artmaktadır. 
 
Ateşay OSGB olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bize verdiği yetki belgesini, devletimize ve milletimize karşı aldığımız sorumluluğun belgesi olarak görmekteyiz. 
 
Bu görevi yerine getirmek adına kurduğumuz profesyonel ekibimizle, her biri kendi alanında lider çözüm ortaklarımızla, “Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü ”nü oluşturmayı ve hayatımızın her alanında uygulamayı kendimize görev edindik.
 
 
MİSYON & VİZYON
İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini işveren ve çalışanlarda en üst seviyede oluşturmak.
 
Ateşay İş Sağlığı ve Güvenliği olarak müşteri ihtiyaç ve beklentilerine en uygun İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini sunarak, İş Sağlığı ve Güvenliği Konularında lider olarak sesimizi tüm Türkiye'ye duyurmaktır.